Kto som?

Moje meno je Daniel Legát a mal som to šťastie, že v mojich 19 rokoch som prežil ťažkú autonehodu, kde som sa doslova stretol so smrťou a len zázrakom som vyviazol živý. Môj život pred tým? Žiadna zodpovednosť, nijaká sebaláska, stratený v myšlienkach, bez žiadneho smerovania.. A zrazu prišiel budíček v podobe vážnej autonehody. Šestnásť zlomenín, opuch mozgu, pohmoždené pľúca, epilepsia, takmer amputovaná noha, strata pamäte a v mysli jedna jediná myšlienka : “Je čas vyskladať si život nanovo. Je čas vyskladať si ho podľa seba!” A presne to som vtedy aj urobil. Zmenilo sa úplne všetko.

Odvtedy začala moja nikdy nekončiaca cesta sebapoznania a seba-rozvoja, pri ktorej som do seba investoval tisíce eur a množstvo hodín vzdelávania, vďaka čomu som sa dostal tam, kde som práve teraz.

Cesta, ktorá ma pripravila na ďalší zásadný moment, kedy som ako oporný bod sprevádzal moju manželku pri nádhernom domácom pôrode našej milovanej dcéry, kde som naozaj pochopil, že “zázraky” sa skutočne dejú. Od vtedy som bol nie len manžel, ale už aj otec. Nádherné to privilégium.

Ísť pri sebapoznávaní skutočne do hĺbky a do praxe je pre mňa zásadné a preto som tiež  absolvoval 7-dňový pobyt v tme, kde som si spravil ,,osobnú maturitu,, toho, čo som sa naučil o myšlienkách, egu, našej mysli, pocitoch, emóciách a o skutočnom šťastí, mieri a pokoji. A dovolím si povedať, že túto maturitu som úspešne zvládol.

Na tejto ceste som objavil silu, ktorú máš v sebe aj Ty. Pokoj, ktorý nám je neustále k dispozícii. Sebavedomie a sebaistotu, ktorá nám pomáha napĺnať naše poslanie a lásku, ktorá nemá žiadne očakávania ani podmienky, lásku ktorou sme. A hlavne som objavil svoje poslanie, ktorým je sprevádzať ľudí na ich ceste ku objaveniu ich darov duše, ku ich osobnej sile a schopnosti vytvárať si život podľa vlastných predstáv.

Mám obrovskú radosť, že som mal odvtedy možnosť sprevádzať pri osobnej spolupráci množstvo žien a mužov na ich ceste. A aj vďaka ich pozitívnej spätnej väzbe som nabral množstvo skúsenosti a istotu v tom, že to, čo robím je pre ľudí obroským život-meniacim prínosom.